Lifted from
Hansard, by way of
Babble:
YEAS
Conservatives: 124Abbott
Ablonczy
Albrecht
Allen
Allison
Ambrose
Anders
Anderson
Baird
Batters
Benoit
Bernier
Bezan
Blackburn
Blaney
Boucher
Breitkreuz
Brown (Leeds—Grenville)
Brown (Barrie)
Bruinooge
Calkins
Cannan (Kelowna—Lake Country)
Cannon (Pontiac)
Carrie
Casson
Chong
Clement
Cummins
Davidson
Day
Del Mastro
Devolin
Doyle
Dykstra
Emerson
Epp
Fast
Finley
Fitzpatrick
Flaherty
Fletcher
Galipeau
Gallant
Goldring
Goodyear
Gourde
Grewal
Guergis
Hanger
Harper
Harris
Harvey
Hawn
Hearn
Hiebert
Hill
Hinton
Jaffer
Jean
Kamp (Pitt Meadows—Maple Ridge—Mission)
Keddy (South Shore—St. Margaret's)
Kenney (Calgary Southeast)
Komarnicki
Kramp (Prince Edward—Hastings)
Lake
Lauzon
Lemieux
Lukiwski
Lunn
Lunney
MacKay (Central Nova)
MacKenzie
Manning
Mark
Mayes
Menzies
Merrifield
Miller
Mills
Moore (Port Moody—Westwood—Port Coquitlam)
Moore (Fundy Royal)
Nicholson
Norlock
O'Connor
Obhrai
Oda
Pallister
Paradis
Petit
Poilievre
Prentice
Preston
Rajotte
Reid
Richardson
Ritz
Scheer
Schellenberger
Shipley
Skelton
Smith
Solberg
Sorenson
Stanton
Storseth
Strahl
Sweet
Thompson (New Brunswick Southwest)
Thompson (Wild Rose)
Tilson
Toews
Trost
Turner
Tweed
Van Kesteren
Van Loan
Vellacott
Verner
Wallace
Warawa
Warkentin
Watson
Williams
Yelich
Liberals: 24Bagnell
Brison
Cullen (Etobicoke North)
Cuzner
Easter
Eyking
Folco
Graham
Guarnieri
Ignatieff
Lee
Maloney
McGuire
McKay (Scarborough—Guildwood)
Peterson
Redman
Regan
Rota
Savage
Simms
Thibault (West Nova)
Tonks
Wappel
Zed
Ind.:Arthur
NAYS
Liberals: 66Alghabra
Bains
Barnes
Beaumier
Bélanger
Bell (North Vancouver)
Bennett
Bevilacqua
Boshcoff
Brown (Oakville)
Byrne
Chamberlain
Coderre
Comuzzi
D'Amours
Dhaliwal
Dhalla
Dion
Dosanjh
Dryden
Fontana
Fry
Holland
Jennings
Kadis
Karetak-Lindell
Keeper
Khan
Lapierre
LeBlanc
MacAulay
Malhi
Marleau
Martin (Esquimalt—Juan de Fuca)
Matthews
McCallum
McGuinty
McTeague
Merasty
Minna
Murphy (Moncton—Riverview—Dieppe)
Murphy (Charlottetown)
Neville
Owen
Pacetti
Patry
Proulx
Ratansi
Rodriguez
Russell
Scarpaleggia
Scott
Sgro
Silva
Simard
St. Amand
St. Denis
Steckle
Stronach
Szabo
Telegdi
Temelkovski
Valley
Volpe
Wilson
Wrzesnewskyj
NDP 29Angus
Atamanenko
Bell (Vancouver Island North)
Bevington
Black
Blaikie
Charlton
Chow
Christopherson
Comartin
Crowder
Cullen (Skeena—Bulkley Valley)
Davies
Dewar
Godin
Julian
Layton
Marston
Martin (Winnipeg Centre)
Martin (Sault Ste. Marie)
Masse
Mathyssen
McDonough
Nash
Priddy
Savoie
Siksay
Stoffer
Wasylycia-Leis
Bloc: 50André
Asselin
Barbot
Bellavance
Bigras
Blais
Bonsant
Bouchard
Bourgeois
Brunelle
Cardin
Carrier
Crête
DeBellefeuille
Demers
Deschamps
Duceppe
Faille
Freeman
Gagnon
Gaudet
Gauthier
Guay
Guimond
Kotto
Laforest
Laframboise
Lalonde
Lavallée
Lemay
Lessard
Lévesque
Loubier
Lussier
Malo
Ménard (Hochelaga)
Ménard (Marc-Aurèle-Fortin)
Mourani
Nadeau
Ouellet
Paquette
Perron
Picard
Plamondon
Roy
Sauvageau
St-Cyr
St-Hilaire
Thibault (Rimouski-Neigette—Témiscouata—Les Basques)
Vincent
ABSENT OR NOT VOTING:
Liberals: 12Bonin, Raymond
Cannis, John
Chan, Raymond
Cotler, Irwin
Godfrey, John
Goodale, Ralph
Hubbard, Charles
Karygiannis, Jim
Martin, Paul
Milliken, Peter
Robillard, Lucienne
Wilfert, Bryon
Conservatives: 1Casey, Bill
NDP: 0Bloc: 1Bachand